19 серпня, 2015 - 10:55

На КП «Луцькводоканал» відбулись громадські слуханння

На КП «Луцькводоканал» відбулись громадські слуханння

18 серпня  в приміщенні актового залу КП «Луцькводоканал» відбулися громадські слухання із розгляду питання підтримки участі КП «Луцькводоканал» у спільному з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекті з метою реконструкції та модернізації системи водопостачання  і водовідведення міста Луцька.

На слухання були запрошені представники Луцької міської ради, Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Інспекції з питань захисту прав споживачів, керівники житлово-комунальних підприємств, а також представники громадськості міста Луцька. Проводив громадські слухання – Григоренко Сергій Анатолійович, секретар міської ради.

Нагадаємо, що Уряд підписав угоду зі Світовим банком на виділення 300 млн доларів на розвиток міської інфраструктури 10 містам України, серед яких Харків, Коломия, Житомир, Краматорськ, Донецьк, Кіровоград, Київ,Тернопіль, Івано-Франківськ та Черкаси. У зв’язку з ситуацією, яка відбувається на Сході, Донецьк випав із програми й оголошено конкурс на участь у програмі фінансування проекту «Розвиток міської інфраструктури-2».

Відповідно до цього проекту КП «Луцькводоканал» планує залучити 25 млн. дол. США на реконструкцію систем водопостачання  і водовідведення міста. Кошти у вигляді позики надає Світовий банк, який спрямував новий транш для підтримки житлово-комунального господарства України.

Однією із основних вимог Світового банку є широке інформування громади міста про плани підприємства  щодо модернізації галузі та впливу на екологічну ситуацію.

Про процедуру проведення громадських слухань докладно присутніх ознайомив секретар міської ради Сергій Григоренко. Він наголосив на тому, що всі пропозиції, внесені за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами і посадовими особами міського самоврядування.

З презентацією проекту  реконструкції та модернізації систем водопостачання і водовідведення КП «Луцькводоканал» виступив заступник директора з економіки та фінансів КП “Луцькводоканал Юрій Корецький. Зокрема, Юрій Михайлович звернув увагу присутніх на необхідності залучення кредитів міжнародних інституцій на модернізацію водопровідно-каналізаційного господарства Луцька.

«Завдяки отриманим коштам ми плануємо виконати значний обсяг робіт -  замінити старе зношене насосне обладнання на нове енергоефективне, запірну арматуру, модернізувати мережі водопостачання та водовідведення, закупити нову автотранспортну техніку, реконструювати очисні споруди та каналізаційні насосні станції. Інвестиції також допоможуть знизити рівень енергоспоживання та зменшити рівень екологічних викидів в навколишнє природне середовище. Якщо ми не розпочнемо модернізацію підприємства, то питання водопостачання міста та очистки стічних вод буде під загрозою. Загалом плануємо залучити 25 млн. дол. США»

Також він зупинився на умовах фінансування проекту. «Світовий банк пропонує нам кредит під 0,47% річних на 18 років з відтермінуванням сплати тіла кредиту на 5 років. На сьогодні – це найвигідніші умови, бо чекати на кошти з міського чи державного бюджетів доведеться ще довго. Рішення взяти кредит було підтримане Луцькою міською радою.» - розповідає доповідач.

Більш детально Юрій Корецький зупинився на питанні стану мереж водопостачання та водовідведення у місті.

«У Луцьку мережі водопостачання та каналізації зношені на 54% і 52% відповідно. Щомиті можливий порив трубопроводу. Також дуже зношені очисні споруди, які були введені в експлуатацію в 1974 році, тому без залучення кредитів модернізувати їх неможливо

 «Я переконаний, що ми  на правильному шляху. Проводити зміни в такий складний час дуже непросто, але треба розуміти, що альтернативи модернізації та реконструкції водопровідно-каналізаційгого господарства немає. Даний крок важливий і необхідний, адже всі заплановані заходи спрямовані на покращення якості послуг водопостачання і водовідведення міста Луцька, допоможуть стабільно і безперебійно забезпечувати лучан водою» - резюмував Юрій Михайлович.

За висновками фахівців, втіливши даний проект в реальність вдасться знизити рівень енергоспоживання до 40% щороку, рівень втрат води з 28% до 18%, а також зменшити витрати на ремонт автопарку та паливно-мастильні матеріали на 30%.   

У підсумку після тривалого обговорення та в результаті голосування, учасники громадських слухань переважною більшістю голосів підтримали пропозицію участі КП «Луцькводоканал» у спільному з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекті з метою реконструкції та модернізації системи водопостачання  і водовідведення міста Луцька.

Прес-служба КП "Луцькводоканал"

Поширити:
18 серпня  в приміщенні актового залу КП «Луцькводоканал» відбулися громадські слухання із розгляду питання підтримки участі КП «Луцькводоканал» у спільному з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекті з метою реконструкції та модернізації системи водопостачання  і водовідведення міста Луцька." data-share-imageurl="">