Технічна інформація

   

        КП «Луцькводоканал» – це сучасне підприємство, пріоритетом діяльності якого є надання населенню, підприємствам, установам, закладам міста Луцька та навколишніх сіл якісних послуг водопостачання та водовідведення.

      Послуги централізованого водопостачання та водовідведення надаються 97,2 тисячам споживачів. З них населення становить 95,2 тис., юридичні особи – 2,1 тис. споживачів. Послугами водопровідно-каналізаційного господарства користується більше 185,5 тисяч жителів міста Луцька та 15-ти навколишніх сіл Луцького району при загальній кількості проживаючих понад 238,6 тисяч осіб.

Основними завданнями КП «Луцькводоканал» є:

· забезпечення безперебійного цілодобового водопостачання споживачів якісною водою, параметри якої відповідають державним стандартам;

· прийом, транспортування та очищення стічних вод;

· забезпечення та підвищення надійності експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, споруд на них, обладнання;

· зниження витрат та втрат енергоресурсів;

· технічний контроль та лабораторний аналіз якості питної та стічної води;

· повірка, налагодження та сервісне обслуговування засобів обліку води.

Цінностями та перевагами підприємства є:

   · Інформаційна прозорість – вільний доступ до інформації, що стосується діяльності підприємства; активна взаємодія із ЗМІ, громадськими та екологічними організаціями.

  · Відповідальність перед споживачами - впровадження сучасних інноваційних технологій в галузі водопідготовки та водовідведення з метою забезпечення споживачів якісною питною водою.

   · Якісна питна вода – питна вода добувається виключно з артезіанських свердловин і проходить 2-х ступеневу очистку.

   · Цілодобовий та безперебійний графік подачі води.

   · Лабораторний контроль якості питної води.

  · Цілодобова робота аварійно-диспетчерської служби.

ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ

      Водопостачання м. Луцька здійснюється із підземних джерел п’яти водозаборів: Дубнівського, Ново-Дубнівського, Східного, Південно-Східного та Омелянівського.

      Загальна кількість свердловин – 47 шт. Дубнівська площадка являється головним джерелом водопостачання міста, яка забезпечується водою із 37 свердловин Дубнівського, Ново-Дубнівського, Східного водозаборів.

       З артезіанських свердловин вода поступає на площадку водопідготовки, звідки надходить до станції знезалізнення і далі в резервуари чистої води.

       Після знезараження, чиста вода питної якості подається водоводами через розподільчі мережі і підвищувальні насосні станції до споживачів міста та навколишніх сіл.

       Гнідавська площадка водопідготовки забезпечує водою південну частину міста і обробляє воду 3-х свердловин Південно-Східного водозабору і однієї свердловини, яка знаходиться на самій площадці водопідготовки.

        Омелянівська площадка водопідготовки забезпечується Омелянівським водозабором із 6-ти свердловин.

       Всі площадки водопідготовки мають комплекс споруд по очищенню та обробці сирої води із парком резервуарів чистої води (РЧВ) в кількості 12 шт. загальним об’ємом 51,3 тис. м³. В комплекс споруд входять також станції знезалізнення (на Омелянівській площадці вона зблокована з насосною станцією і трансформаторною підстанцією), гіпохлоритні установки (на Дубнівській та Гнідавській площадках водопідготовки, знаходяться в станціях знезалізнення ), насосна станція II – підйому (на Дубнівській площадці – дві), трансформаторні підстанції, а також допоміжні споруди, які знаходяться на загороджених територіях санітарних зон 1-го поясу.

     Свердловини водозаборів також загороджені в межах санітарних зон 1-го поясу і облаштовані насосними станціями заглибленого типу, обладнаними занурювальними насосними агрегатами, технологічними трубопроводами із запірною арматурою, а також трансформаторними підстанціями закритого і відкритого типу. Глибина свердловин коливається від 80 до 170 м. Всі насосні станції 1-го підйому Дубнівської і Гнідавської площадок водопідготовок об’єднані збірними водогонами діаметром від 300 мм до 600 мм.

        Подача води в місто забезпечується розгалуженою водопровідною мережею протяжністю 315,3 км. Із загальної кількості водопровідних мереж,- ветхі та аварійні становлять 168,4 км (53,4%).

Середньодобова подача води у мережу становить ≈ 43,1 тис.м3/добу.

ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМИ ВОДОВІДВЕДЕННЯ

     Водовідведення м. Луцька - це комплекс споруд, який забезпечує збір, транспортування, очищення та знезараження стічної води.

      Система водовідведення КП «Луцькводоканал» включає в себе каналізаційні мережі, колектори, каналізаційні насосні станції (КНС) та каналізаційні очисні споруди (КОС). Збір стічних вод здійснюється з допомогою розгалуженої каналізаційної мережі і каналізаційними насосними станціями в кількості 20 шт., що знаходяться на балансі підприємства та транспортують стоки через головні КНС № 1, № 2, № 5, № 5а на каналізаційні очисні споруди (КОС).

     Повний цикл механічної і біологічної очистки з наступним випуском очищеної води в р. Стир стічні води проходять на каналізаційних очисних спорудах.

        В комплекс споруд, загальною проектною потужністю 120 тис м³/добу, входять основні технологічні споруди: приймальна камера з решітками, піскоуловлювачі, первинні та вторинні відстійники, аеротенки, повітродувна насосна станція, трансформаторна підстанція, мулова насосна станція рециркуляції, преаератори та біоставки.

     Загальна протяжність каналізаційних мереж становить 217,3 км. Із загальної кількості каналізаційних мереж,- ветхі та аварійні становлять 106,6 км (49,0%).

Середньодобове очищення стоків на очисних спорудах становить ≈ 46,5 тис.м3/добу.

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ

      Якість питної води в мережах централізованого господарсько-питного водопостачання знаходиться під контролем хіміко-бактеріологічної лабораторії КП «Луцькводоканал».

        На сьогодні якість питної води контролюється відповідно до вимог нового нормативного документу ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» від 16.07.2010 року.

Поширити:
   

        КП «Луцькводоканал» – це сучасне підприємство, пріоритетом діяльності якого є надання населенню, підприємствам, установам, закладам міста Луцька та навколишніх сіл якісних послуг водопостачання та водовідведення." data-share-imageurl="">