21 травня, 2015 - 15:56

Європейський розвиток Волині (до дня Європи)

Європейський розвиток Волині (до дня Європи)

ДЕНЬ ЄВРОПИ 2015

   Свято було встановлено в Україні враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію згідно з Указом Президента України "Про День Європи" від 19 квітня 2003 р. №339/2003. День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня. Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи.

   Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване "Європейське містечко” за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав членів ЄС. Протягом офіційного відкриття святкування Дня Європи відбуваються зустрічі послів держав- членів ЄС із представниками органів місцевої влади, студентами та викладачами місцевих університетів, представників неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації.

   У цьому році уже тринадцятий рік поспіль волиняни та жителі інших областей України відзначають День Європи, що сприяє:

§  формуванню позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

§  ознайомленню якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

§  популяризації загального європейського культурного надбання серед громадськості;

§  залученню населення до діяльності, пов'язаної з інтеграцією країн до ЄС.

   В області затверджено розпорядження голови облдержадміністрації від 26.03.2015 № 115 “Про відзначення в області Дня Європи”, Планом заходів якого передбачено проведення низки інформаційних та культурно-масових заходів, присвячених Дню Європи.

   Зокрема, заплановано проведення єдиного дня інформування приуроченого до Дня Європи, Міжнародної культурно-освітньої акції “Ніч музеїв” у Волинському краєзнавчому музеї та культурно-мистецького фестивалю "Луцький замок — колиска об'єднаної Європи''.

   У вищих навчальних закладах області відбудуться круглі столи, дебати, семінари, відкриті лекції з питань європейської інтеграції. У загальноосвітніх закладах області проведуть виховні години, вікторини, бесіди, диспути, години спілкування, брейн-ринги, тематичні вечори, засідання круглих столів, європейських клубів, виставки/конкурси творів, малюнків, плакатів, інші заходи на тематику взаємин України та Європейського Союзу.

   На обласному радіо та телебаченні планується провести інформаційні передачі на європейську тематику, у місцевих друкованих засобах масової інформації та на офіційній веб-сторінці облдержадміністрації розмістити інформацію щодо святкування в області Дня Європи.

   Заплановано організувати і провести ряд конкурсів, фестивалів, спортивних змагань. Зокрема, у місті Володимир-Волинський — конкурс пісні "Співаємо пісні країн Європи" та виставку картин європейських художників (Польща, Німеччина); у місті Ковель — міжнародний фестиваль “Танцююче місто” за участю художніх колективів з міст-партнерів Республіки Польща та інші.

 

Впровадження проектів на території області за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги

   Область є також учасником Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013», запровадженої ЄС у рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства. У даний час на Волині реалізується 32 регіональних Проекти транскордонного спрямування загальною вартістю близько 13 млн. євро. Найбільш важливими з точки зору соціально - економічного розвитку регіону є проекти, що передбачають:

§  будівництво каналізації у Шацьку, завдяки чому великою мірою буде вирішено проблему збереження екосистеми долини річки Західний Буг на прикордонних територіях України, Польщі, Білорусі, а також озера Світязь (грант для української сторони - 2,0 млн евро);

§  будівництво водолікувального корпусу на території Грем'яченської сільської ради Ківерцівського району та закупівлю для нього обладнання (грант для української сторони - 1,7 млн евро);

§  будівництво 5,3 км комунальних доріг з твердим покриттям на території трьох населених пунктів Забродівської сільської ради Ратнівського району (грант дня української: сторони - 0,5 млн евро);

§  модернізацію зоопарків в Луцьку та Замості (грант для української сторони — 1, 4 млн евро);

§  зміцнення матеріально-технічної бази підрозділу Луцької міської лікарні, відповідального за лікування важких опіків, шляхом придбання обладнання і медичної техніки, обміну знаннями і досвідом; проведення профілактично-роз'яснювальних заходів серед населення (грант для української сторони - 0,25 млн евро);

§  придбання необхідного устаткування для утримання доріг в Шацьку та Влодаві, підготовку інтерактивної карти та установку навігаторів GPS, проведення семінарів для співробітників організацій, відповідальних за експлуатацію дорожньої інфраструктури (грант для української сторони - 0,4 млн евро);

§   впровадження спільних заходів щодо підвищення інвестиційної привабливості транскордонної території шляхом створення транскордонної агенції роботи з іноземним інвестором (грант для української сторони - 0,2 млн евро).

   Тематика і масштаби цих проектів різняться, але усі вони сприяють вирішені і важливого завдання — підвищити рівень життя людей на території області.

   Волинська область також є учасником 4 інфраструктурних проектів, які передбачають модернізацію державного кордону, та співфінансуються Європейським Союзом під егідою Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013»:

§  реконструкція міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг»;

§  розвиток сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби забезпечення обладнанням і технікою пунктів пропуску «Краківець», «Шегині» та «Ягодин»;

§  розвиток ІТ інфраструктури Державної митної та прикордонної служб України на українсько-польському кордоні.

   Уцілому, для реалізації 32 регіональних і 4 національних проектів Волинь отримає від Європейського Союзу кошти на суму близько 25 млн евро.

   В області продовжується реалізація проекту «Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області» у рамках Програми ЄС “Підтримка регіонального розвитку України”. Для упровадження заходів проекту Європейський Союз надає фінансову підтримку у розмірі 1 171 859 евро.

   Основні заходи проекту включають відновлення 240 км меліоративної мережі у 8 сільських радах Ковельського і Ратнівського районів; придбання обладнання, призначеного для аналізу ґрунтів, вод та сільськогосподарської продукції; проведення агрохімічних обстежень ґрунтів; розроблення науково обгрунтованих рекомендацій щодо методів ведення сільського господарства на осушених землях; підготовка заходів щодо запобігання деградації ґрунтів на меліорованих площах.

 

   Розвиток транскордонного співробітництва Волинської області у рамках Єврорегіоиу «Буг»

   Транскордонна співпраця області з прикордонними територіями сусідніх держав здійснюється через виконання положень угод про економічне, торговельне, науково-технічне і культурне співробітництво між Волинською областю та Люблінським воєводством (Республіка Польща) й Брестської області (Республіка Білорусь), а також у рамках транскордонного об'єднання «Єврорегіон «Буг».

   За час діяльності Єврорегіону «Буг» його учасниками реалізовано ряд важливих спільних проектів.

   Зокрема, у рамках Програми ТАСІС втілено такі масштабні проекти, як «Облаштування міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин», що передбачав спорудження другого мосту через річку Західний Буг, а також проект «Реконструкція та розширення міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин» (перша черга) на українсько-польському кордоні, завдяки якому модернізовано інфраструктуру зони виїзду згаданого МАПП. Протягом 2009-2011 років на даному кордонному переході здійснено реконструкцію зони в'їзду в Україну.

   У даний час здійснюється модернізація іншого пункту пропуску на кордоні з Польщею - «Устилуг». Фінансова підтримка для реалізації цього проекту у сумі 5,6 млн євро також надається Європейським Союзом.

   У подальших планах органів влади Волині та партнерів 3 Люблінського воєводства значиться створення нових пунктів пропуску на українсько-польській ділянці державного кордону, зокрема, «Кречів-Крилів», «Амбуків- Грудек», «Адамчуки-Збереже».

   У сфері охорони довкілля теж реалізовано ряд спільних ініціатив, серед яких варто відзначити проект «Сприяння політиці постійного розвитку та захисту навколишнього середовища у контексті транскордонного співробітництва між Україною та Польщею», втілений у 2003-2004 роках за участю французьких експертів. Протягом 2006-2007 років були здійснені заходи з запровадження європейських норм та правил узгодженого управління басейном річки Прип'ять у рамках проекту «Управління транскордонними річковими басейнами». Основними компонентами іншого природоохоронного проекту, спрямованого на покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг, стали роботи з вивезення та утилізації непридатних отрутохімікатів, а також проведення наукового обстеження ґрунту та води на предмет наявності залишкового вмісту пестицидів.

   Позитивний вплив, з точки зору активізації співпраці між суб'єктами господарювання нашого регіону та суміжних територій Польщі, справила реалізація проектів «Розвиток співробітництва Волині і Люблінщини у сфері підтримки підприємництва» і «Зміцнення транскордонної співпраці у сфері надання бізнес-послуг та полегшення доступу до них підприємців».

   Багатим є спектр спільних транскордонних заходів у сфері культури регулярним явищем стада участь професійних мистецьких колективів та аматорів сцени з прикордонних регіонів України і Польщі у культурно-мистецьких заходах, які проводяться у цих країнах. Працівники музейних установ організовують спільні міжнародні наукові та історико-краєзнавчі конференцій, постійно здійснюються заходи у сфері культури на рівні прикордонних районів Волинської області та Люблінського воєводства.

   Динамічно розвивається співпраця у науково-освітній галузі. Налагоджено постійні обміни студентами та науковцями, систематично відбуваються науково-практичні конференції, семінари, просвітницькі та виховні заходи. Активно проводиться позакласна робота в загальноосвітніх закладах, спрямована на формування поваги до культури, історії, звичаїв і традицій сусіднього народу.

   Доброю традицією стало проведення Європейських Днів Добросусідства, які виконують дуже важливу місію — сприяти тіснішому зближенню мешканців прикордонних територій України та Польщі, налагодженню нових бізнесових і культурних контактів, активному розвитку міжлюдських контактів. Минулого року вони відбулися вшосте поспіль.

   Основні заходи, здійснені у рамках Єврорегіону «Буг» протягом 2014 року, включають:

§  прийняття Спільної транскордонної стратегії Люблінського воєводства Волинської, Львівської та Брестської областей на 2014-2020 роки;

§  проведення на території Іваничівського та Шацького районів Європейських Днів Добросусідства;

§  розробка веб-сторінки української частини Єврорегіону «Буг» www.euroregionbug.com.uа;

§  участь делегацій ділових кіл у Міжнародній багатогалузевій виставці-ярмарку «Брест.Співдружність» та Брестському інвестиційному форумі;

§  участь у засіданнях Спільного програмного комітету з підготовки спільного операційного документу Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Від області до майбутньої Програми запропоновано включити такі великі інфраструктурні проекти: «Кращий доступ до українсько-польського прикордонного регіону шляхом реконструкції автомобільної дороги державного значення М-07 «Київ-Ковель-Ягодин» (основний список) та «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь» (резервний список). Згадані проекти фінансуватимуться на позаконкурсній основі.

   Подальший розвиток співробітництва у рамках Єврорегіону “Буг” надзвичайно важливим, оскільки воно стимулює розвиток прикордонних територій кожного з його учасників і водночас дає змогу відпрацювати механізми вирішення спільних або ідентичних проблем. Діяльність цього транскордонного об'єднання сприяє залученню додаткових інвестиційних ресурсів, удосконаленню інфраструктурної мережі, створенню нових робочих місць, а в кінцевому результаті надає нового імпульсу соціально-економічному, науковому та культурному розвитку українських, білоруських і польських регіонів.

За матеріалами: сайт Луцької міської ради

 

 

Поширити:
ДЕНЬ ЄВРОПИ 2015

   Свято було встановлено в Україні враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію згідно з Указом Президента України "Про День Європи" від 19 квітня 2003 р. №339/2003. День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня." data-share-imageurl="">