17 травня, 2019 - 17:04

Прісна вода стає все більшим дефіцитом

За підрахунками експертів, зараз близько двох мільярдів жителів Землі не мають доступу до свіжої води.

До 2050 року ця кількість може зрости до 50%, – повідомляє видання Gazeta.ua.

Населення планети постійно збільшується – у 2017 році воно зросло на 83 мільйони чоловік. Але ресурси води обмежені, і з часом ця проблема буде ставати все гострішою.

Експерти склали список країн, де в наявності дефіцит питної води. На першому місці опинилася Індія. Уряд країни поліпшив водопостачання сільських районів, але 163 мільйони жителів все ще потребують допомоги.

На другому місці – Ефіопія, де нестачу води відчуває 61 мільйон чоловік, хоча і там ситуація змінилася на краще з 2000 року.

Також в десятку країн увійшли, у напрямку зниження, Нігерія, Китай, Конго, Індонезія, Танзанія, Уганда, Пакистан і Кенія.

Вчені нагадують, що в природі все взаємопов'язано. Якщо встановити греблю на річці, то нижче за течією стане неможливо ловити рибу. Якщо викачувати підземні води, то земля може почати просідати.

«Води просто не вистачає для задоволення всіх наших потреб», – зазначив Паоло Д'Одоріко з Каліфорнійського університету в Берклі.

За прогнозами фахівців, в найближчі десятиліття енергетика споживатиме все більше і більше води. Такі проекти, як перехід на поновлювані джерела енергії, можуть вирішити одну проблему, але створити іншу. Наприклад, вирощування культур для біопалива може вимагати додаткової кількості прісної вологи.

Також не варто забувати про зміни клімату. Через потепління і погодні аномалії вода стане більш цінною. Може змінитися і циркуляція водно-повітряних потоків на планеті. Експерти попереджають про збільшення частоти засух і повеней, а значить – вода буде надходити в місця, де її і так в надлишку, і залишати посушливі райони.

До 2050 року 3,5 – 4,4 мільярда чоловік будуть відчувати дефіцит питної води, з них близько мільярда – жителі міст. Максимальному ризику піддається Лос-Анджелес – вчені вважають, що його населення буде зростати навіть після осушення водних джерел. На другому місці – індійський Джайпур, на третьому – найбільше місто Танзанії Дар-ес-Салам.

Втім, вихід є. Екологи відзначають, що дотримання Паризької угоди щодо клімату може врятувати 60 мільйонів жителів Азії від водної кризи. Але одного цього кроку недостатньо. За словами експертів, світовій владі слід заздалегідь підготуватися до можливої ​​нестачі води і знайти способи її економити.

Поширити: