
15 квітня у рамках семінару-практикуму на КП «Луцькводоканал» відбулася презентація результатів енергоаудиту підприємства. Без інвестиційних вкладень, зробивши акцент на енергоефективність та правильну експлуатацію насосного обладнання, можна скоротити споживання електроенергії на 50% з економією у 2 млн. грн. в рік .
Такий висновок зробили експерти компанії «SU GROUP», з якими підприємство уклало договір на проведення енергоаудиту. Нагадаємо, що компанія «SU GROUP» є ексклюзивним в Україні сертифікованим сервісним центром європейського зразка по гарантійному та післягарантійному обслуговуванню насосного обладнання більше 50 виробників.
Компанія активно співпрацювала і проводила модернізацію на багатьох водоканалах України, зокрема в м. Хмельницький (інтенсифікація роботи технологічного обладнання системи водопостачання та водовідведення), м. Сміла (модернізація ПНС з диспетчеризацією) та ін.
У вступному слові, Юрій Корецький, заступник директора з економіки та фінансів звернув увагу присутніх на необхідності енергетичного обстеження підприємства та отримання незалежної експертної оцінки діючого обладнання, адже постійне збільшення вартості електроенергії при діючих тарифах на послуги водопостачання та водовідведення веде до погіршення фінансового стану підприємства. Тому єдиним шляхом оптимізації є зниження обсягів споживання електроенергії при незмінних обсягах водопостачання та водовідведення .
Відкриваючи презентацію основних результатів енергетичного аудиту, Анатолій Федоренко, керівник компанії «SU GROUP», зауважив, що аудит був здійснений на основі аналізу даних, які було надано фахівцями КП «Луцькводоканал».
Презентація, представлена на семінарі являє собою перший етап дослідження існуючого стану системи водопостачання та водовідведення у м. Луцьку та визначення шляхів її вдосконалення. У своєму виступі, Анатолій Федоренко звернув увагу на об’єкти, на яких найдоцільніше втілювати заходи з модернізації, а саме – Дубнівський водозабір, який постачає 70% води. Також акцент було зроблено на причинах виходу з ладу насосних агрегатів на свердловинах. – «Правильне використання існуючого насосного обладнання дозволить скоротити енергоспоживання на 50%» - зауважив він. Також було сформовано перелік заходів та можливі варіанти їх впровадження, що дадуть можливість покращити енергоефективність на підприємстві, мінімізувати втрати води. До першочергових заходів по підвищенню енергоефективності було віднесено:
- технічну модернізація свердловин міста Луцька;
- впровадження диспетчеризації і автоматизації систем водопостачання та водовідведення;
- модернізацію насосного обладнання на КНС.
В ході презентації також обговорювалися питання впровадження автоматизованої системи контролю технічних параметрів роботи насосного обладнання водоканалу, а також централізації інформації про стан електрозабезпечення його об'єктів, тиску та витрат води.
Наслідком реалізації програми енергозбереження повинно стати зменшення споживання енергоносіїв та втрат води при збереженні економічних показників роботи підприємства. За рахунок того, що визначені основні проблемні місця, локалізація їх дасть можливість значно скоротити споживання електроенергії, що в свою чергу, дасть значний економічний ефект. Також, проведений енергоаудит дає можливість приймати участь у Європейських та міжнародних грантах, що направлені на підвищення енергоефективності у комунальній сфері.
Прес-служба КП «Луцькводоканал»