
21 липня на базі КП «Луцькводоканал» відбулась презентація «Впровадження геоінформаційної системи на підприємствах водопостачання та водовідведення на базі програми ZULU». Щоб розказати про особливості даного програмного забезпечення на підприємство були запрошені фахівці ТОВ «НВП Енертех», що мають великий досвід впровадження систем гідравлічного моделювання мереж водопостачання та водовідведення міст України (Рівне, Суми, Іллічівськ, Кременчук і т.д.).
На заході були присутні керівний склад підприємства, а також усі структурні підрозділи, робота яких напряму буде пов’язана з роботою в системі.
Присутніх ознайомили з основними моментами в роботі геоінформаційної системи та продемонстрували на слайдах як працює програма в інших водоканалах України.
Система дозволяє:
1. Зконцентрувати повну інформацію про водопровідні та каналізаційні мережі та їх елементи в єдиній електронній базі даних.
2. Вести архів стану мережі та її елементів, фіксувати всі їх пошкодження, проведення аварійно-відновлювальних робіт тощо.
3. Створити електронну топографічну карту міста з об’єктами і накладанням на неї водопровідних мереж, їх елементів, споруд.
4. Роздрукувати фрагмент будь-якої ділянки міста для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
5. Провести повний розрахунок гідравлічної моделі міста.
- «Впровадивши геоінформаційна систему на базі Zulu можна здійснювати моделювання систем водопостачання та робити гідравлічні розрахунки. Використання ГІС дозволить не лише створити єдину електронну карту мереж, знизити аварійність, а й дозволить зменшити втрати води, виявити вузькі місця, а також наперед прорахувати наслідки тих чи інших змін у мережі» – наголосив під час презентації Михайло Рибачук, директор ТОВ «НВП Енертех».
В ході презентації у присутніх виникло безліч запитань, на які отримали вичерпні відповіді.
Іван Корчук, директор КП «Луцькводоканал» подякував гостям за змістовну презентацію та резюмував: «Для забезпечення стабільного постачання питної води з її мінімальним втратами, КП «Луцькводоканал» має йти в ногу з часом, модернізуючи виробництво та застосовуючи новітні технології. Програма дасть можливість аналізувати роботу водопровідних мереж в комплексі. Тобто ми будемо бачити роботу не окремо взятих ділянок, а повністю всього міста. Це дасть змогу усунути безконтрольні пориви води, зменшити тиски та зекономити електроенергію. В перспективі єдина електронна мапа мереж дозволить серйозно підвищити якісний рівень експлуатації всієї водопровідно-каналізаційної мережі міста.»