
Питання про про надання комунальному підприємству «Луцькводоканал» дозволу на отримання кредиту від Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО у проект модернізації та реконструкції систем водопостачання та водовідведення у Луцьку розглянули під час 66-ї сесії Луцької міської ради 26листопада.
Як доповів директор КП «Луцькводоканал» Іван Корчук – підприємство використовує застаріле обладнання, яке ще лишилося з радянських часів та є енергоємним (щомісяця підприємство споживає понад 2 млн. кіловат електроенергії). Відповідно з метою оптимізації роботи КП «Луцькводоканал» нами був розроблений проект «Модернізація та реконструкція систем водопостачання та водовідведення у м. Луцьку». Аби реалізувати даний проект та модернізувати підприємство нам необхідна фінансова допомога з боку іноземних кредиторів. Наразі допомогти підприємству у цьому питанні погодилась Північна Екологічна Фінансова Корпорація НЕФКО.
Для довідки.___________________________________________________________________________
НЕФКО є міжнародною фінансовою організацією, створеною у 1990 році, що фінансується урядами Ісландії, Норвегії, Данії, Швеції та Фінляндії.
Діяльність НЕФКО спрямована на покращення екологічної ситуації у країнах, де корпорація має представництва, за допомогою фінансування проектів, які мають позитивний вплив на екологію та довкілля. НЕФКО надає кредити. Основною метою таких інвестицій для Скандинавських країн є покращення екології, а не отримання прибутку.
НЕФКО управляє фондами у розмірі більше 550 млн. Євро.
НЕФКО веде діяльність в Україні з 2004 року.
У 2009 році між урядом України та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією було підписано Рамкову Угоду.
Однією з програм, яку НЕФКО пропонує в Україні є програма кредитування «Чисте Виробництво» для проектів, що ведуть до покращення використання природних ресурсів.
Направленість- малі та середні проекти.
Згідно запропонованої у заявці участі сторін та умов фінансування проектів НЕФКО, участь КП «Луцькводоканал» у проекті складе 55 000 Євро (або 10% загальної суми проекту), участь НЕФКО- 495 000 Євро (або 90% загальної суми проекту).
Йдеться про кредит терміном на 5 років з відсотковою ставкою 6% річних в євро. Загалом передбачається освоєння 550 000 євро. Планується встановлення нового енергоефективного насосного обладнання на свердловинах, підвищувальних та каналізаційних насосних станціях, а також впровадження диспетчеризації та автоматизації системи водопостачання Луцька. Окупність проекту та повернення кредиту буде здійснюватися за рахунок економії електроенергії, що стане можливим завдяки встановленню нового енергоефективного насосного обладнання та становитиме приблизно 4 роки. Загальна річна економія електроенергії у проекті складе близько 1 600 МВт/год або близько 136 000 Євро на рік.
Згідно із проектом рішення, період відстрочки по сплаті тіла кредиту (протягом цього терміну сплачуються лише відсотки за кредитом) – до 1 року. Застава – муніципальна гарантія у розмірі 125% від суми кредиту.
Зі слів представника Сергія Новосьолова, який представляв НЕФКО та був присутній у сесійній залі 6% річних – це максимальна, цілком реальна безкомісійна ставка, яка є на даний момент. Питання про фіксацію курсу євро, про яку уточнив Луцький міський голова Микола Романюк у преставника корпорації, вже також дали на доопрацювання.
Відтак, проект рішення депутати підтримали.
Після голосування Микола Романюк, подякував фінансовій корпорації за допомогу та наголосив, що це уже не перша співпраця з НЕФКО.
Прес-служба КП "Луцькводоканал"