
Не секрет, що основне джерело фінансових доходів КП «Луцькводоканал» - це гроші, які надходять від споживачів за спожиті послуги водопостачання та водовідведення.
Однак, на сьогоднішній день проблемним залишається питання несвоєчасної оплати і, як наслідок, високої заборгованості населення перед нашим підприємством. Чому говоримо саме про населення? Тому що саме населення є основним споживачем підприємства та становить 86% у структурі споживання послуг водопостачання та водовідведення.
Так, станом на 01.10.2013 року загальна заборгованість населення становить 4 882 тис. грн.
Серед великої кількості громадян побутує думка про те, що з часом їхні борги зникнуть – така категорія населення і являється «злісними неплатниками» Водоканалу. Тому, хочемо ще раз наголосити, що на сьогодні КП «Луцькводоканал» тісно співпрацює з Державною виконавчою службою та звертаємо вашу увагу на те, що існують засоби примусового стягнення заборгованості відповідно до чинного законодавства та безпосередньо Закону України «Про виконавче провадження».
Для виконання рішень суду про стягнення заборгованості за питну воду та водовідведення, що набули чинності, державні виконавці застосовують заходи примусового стягнення. Такими є - звернення стягнення на майно боржника (опис і арешт майна), а також стягнення із доходів, зарплати, пенсії
.
Державний виконавець, відповідно до чинного законодавства, здійснює дії, направлені на виявлення майна боржника і звернення стягнення на виявлене майно. Накладає арешт на грошові кошти боржників, які знаходяться на банківських рахунках, звертає стягнення на інше рухоме і нерухоме майно боржника, організовує опис і арешт майна боржника, його збереження, вилучення, оцінку і передачу на реалізацію спеціалізованим організаціям, які займаються реалізацією арештованого державним виконавцем майна.
Усі вищезазначені заходи застосовуються до боржника, якщо він ігнорує добровільне виконання рішення суду. Але в цьому випадку боржник платить ще 10% виконавчого збору від суми заборгованості.
Звичайно, що звернення до суду для примусового стягнення заборгованості для КП «Луцькводоканал» є вимушеним заходом і застосовується лише в тих випадках, коли інші методи погашення боргів, які пропонують фахівці відділу збуту для споживача є недієвими і безрезультативними.
Заборгованість споживача «не списується». Вона залишається у боржника, і Водоканал має право вимагати сплатити борг без втручання суду. Тому і пропонуємо інші способи вирішення цієї проблеми, а саме:
Оформити субсидії для відшкодування вказаних витрат;
Розтермінувати сплату заборгованості – укласти договір реструктуризації на поетапне щомісячне погашення боргу терміном до 12 місяців.
Отже, вихід з ситуації є, потрібно лише обрати той метод оплати, який найбільше підходить споживачу. Зрозуміло, що найбільшим ворогом боржника за воду – є його бездіяльність.
Тому, не зволікайте – своєчасно оплачуйте поточні рахунки за спожиті послуги, адже саме від платіжної дисципліни кожного з нас залежить стабільність підприємства та цілодобове якісне надання послуг водопостачання та водовідведення.
Прес-служба КП «Луцькводоканал».