1 липня, 2016 - 11:51

«Гаряча» пора екскурсій на водоканалі…

«Гаряча» пора екскурсій на водоканалі…

   30 червня  студенти-хіміки третього курсу Східноєвропейського національного університету відвідали  КП «Луцькводоканал», де на власні очі побачили технологічний процес водопідготовки та процес очистки води, а також побували на каналізаційних очисних спорудах міста Луцька.

   Про специфіку роботи водоканалу та складний процес забору та подачі води в оселі лучан гостям розповіла начальник цеху насосно-очисних станцій водопроводу Ірина Василівна Гололобова. У зрозумілій та доступній формі молоді пояснили звідки і як береться вода у кранах більшості лучан, яку систему очистки проходить і що зроблено в місті, щоб вона була якісною, безпечною та відповідала усім державним санітарним нормам та вимогам.

   На об’єктах Дубнівської станції водопідготовки підприємства студенти мали змогу відвідати станцію знезалізнення води, а також  на власні очі побачити як знезаражується вода та ведеться аналіз її якості.

   Після цього про роботу хіміко-бактеріологічної лабораторії водоканалу майбутнім науковцям розповіла інженер-лаборант КП «Луцькводоканал»  Алла Сокол. яка коротко окреслила  робочий процес контролю якості питної води.

    В результаті проведеної екскурсії студенти дізналися, що Дубнівський водозабір, який  забезпечує водою всю центральну частину міста, 33-й та 40-й квартали був побудований ще у 1937 році та складається з 30 артезіанських свердловин. З трьох станцій водопідготовки (Дубнівська, Гнідавська та Омелянівська), Дубнівська є найпотужнішою, оскільки щодоби подає в місто приблизно 30 тис. тонн води. Загалом місто Луцьк  споживає за добу близько 45 тисяч кубів води.  Гості отримали уявлення який складний та довгий процес проходить вода, щоб бути чистою й безпечною для споживання.

   На завершення екскурсії студенти не втомлювались ставити запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

Прес-служба КП "Луцькводоканал"

Поширити:
   30 червня  студенти-хіміки третього курсу Східноєвропейського національного університету відвідали  КП «Луцькводоканал», де на власні очі побачили технологічний процес водопідготовки та процес очистки води, а також побували на каналізаційних очисних спорудах міста Луцька." data-share-imageurl="">