
На початку травня контролери КП «Луцькводоканал» розпочали процедуру встановлення антимагнітних індикаторів на приладах обліку недобросовісних споживачів. В основному це стосується тієї категорії людей, які щомісяця споживають та оплачують по 1-2 куби води, при кількості проживаючих 3-4 людини. У зв’язку з цим, виникають сумніви стосовно достовірності показників цієї категорії споживачів. Встановивши магніт на прилад обліку – він зупиняє або сповільнює його роботу, відповідно, зловмисники користуються «дармовою» водою. Це ж саме стосується і юридичних осіб. Найбільш ефективно цим спробам протидіє так званий «індикатор магнітного поля» - магнітна стрічка, яка змінює колір у випадку зовнішнього впливу електромагнітного поля. Стрічка кріпиться безпосередньо на прилад обліку і реагує не лише на магніт, а й на спробу зняти її з водолічильника. Ось уже перші результати, коли бажаючі «зекономити» за допомогою магніту, потрапили у серйозну фінансову халепу.
Як розповідає начальник відділу збуту Цвяк Віктор Миколайович, - загалом люди та більшість установ міста Луцька спокійно віднеслися до ноу-хау водоканалу. Після встановлення антимагнітних стрічок лише на 52 об'єктах за результатами липня об’єми водоспоживання збільшились на 900 куб. м. Так, після встановлення антимагнітного індикатора, на 50% зросло водоспоживання фірми «Торговий альянс», в грошовому еквіваленті це становить 2028 грн, тобто це ті кошти, які «Луцькводоканал» недоотримав за надані послуги. Також різко збільшились показники лічильників на ТОВ «Дніпро» (на 89%), ЛТД «Буратіно» (на 29%) та «Луцькпластмас» (на 28%). Поряд з цим зареєстрований випадок пошкодження індикатора в квартирі споживача, за адресою вул. Захарова 9/43, за що власника лічильника було оштрафовано на 750,00 грн.
Напевно слід замислитись – чи варто витрачати свої гроші на таку «економію», яка може стати причиною не лише серйозних фінансових витрат, а й судової тяганини. Не даремно існує прислів’я «Скупий платить двічі». Тому не варто плутати раціональну економність та безглузду, невиправдану скупість.
Нагадаємо, що антимагнітна стрічка являє собою спеціальну пломбу з розміщеним на ній елементом, покритим шаром захисного полімерного покриття. При впливі на механізм приладу обліку зовнішнім магнітним полем відбувається зсув магнітних елементів. При цьому індикатор змінює зовнішній вигляд – виявляється кольорова індикація – яскраві жовті «крапки». Тому приховати факт втручання в роботу лічильника вже не вдасться. Разом з цим, позбутися від такої пломби також не вийде. Кожна антимагнітна стрічка буде мати індивідуальний порядковий номер, який дублюється на відривній частині наклейки і буде фіксуватися у журналі реєстрації. При спробі зняття антимагнітної стрічки порушується структура індикатора, що відразу помітить контролер. Виявлені порушення будуть доказом втручання в роботу водоміра у суді та слугуватимуть підставою для нарахування значних штрафних санкцій.
Прес-служба КП «Луцькводоканал»